Jak dobrać materac turystyczny do swoich potrzeb?


11-01-2023

Jesteś fanem karawaningu? Uwielbiasz survival? A może zwyczajnie szukasz praktycznego rozwiązania, żeby kogoś przenocować? Piankowy materac turystyczny sprosta Twoim potrzebom. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wybrać model dopasowany do Twoich potrzeb.

Materac turystyczny piankowy - dlaczego zasługuje na Twoją uwagę? 

Materac turystyczny piankowy jest bezobsługowy, podobnie jak karimata czy mata. Doskonale sprawdza się po ciężkim dniu, gdy brakuje Ci sił i padasz dosłownie na twarz. W takiej sytuacji nadmuchanie materaca staje się wyzwaniem. Model wykonany z poliuretanowej pianki pełni funkcję siedziska oraz posłania. Możesz go schować za szafą, gdy nie jest potrzebny. To świetny dodatek do pokoju dziecięcego, młodzieżowego, salonu, a także do przedszkola, kampera, przyczepy kempingowej.

Materace tego typu są wyposażone w pokrowiec zapinany na zamek błyskawiczny. Poszycie nadaje się do prania w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. W trakcie czyszczenia zrezygnuj ze stosowania agresywnych detergentów. Do wyboru modele proste oraz ze skosem, idealne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Materac turystyczny piankowy - gwarancja komfortu

Materace turystyczne piankowe o grubości 7 lub 9 cm zapewniają wygodę, gdy odpoczywasz lub śpisz. To o wiele lepsze rozwiązanie od karimaty czy maty. Ponadto pianka tapicerska doskonale izoluje przed zimnem. Od teraz spanie na chłodnej podłodze pozostanie tylko nieprzyjemnym wspomnieniem. Z powodzeniem możesz na nim spać nawet w zimie. 

Kolejnym ważnym aspektem, o którym mało się mówi, jest spanie na boku. Lubisz spać w ten sposób? Na karimacie taka pozycja nie jest wygodna. Rano na pewno obudzisz się cały obolały. Gąbka tapicerska jest odporna na odkształcenia i wytrzymała. Szybko powraca do pierwotnej formy. Na niej na pewno się wyśpisz. Twoje ciało będzie odpowiednio podparte, nie będzie się wgniatać w podłogę. 

Materac turystyczny piankowy - jak wybrać odpowiedni?

Materac powinien być na tyle duży, żebyś mógł się na nim cały zmieścić, leżąc na plecach. Łokcie nie mogą się z niego zsuwać. Pamiętaj o tym, by zadbać o ergonomię snu. Zwróć też uwagę na twardość pianki tapicerskiej. Ten parametr jest kwestią indywidualną. Jedni preferują miękkie gąbki, drudzy twardsze posłania. 

Podsumowanie: Jak dobrać materac turystyczny do swoich potrzeb?

Wybierając materac turystyczny, zadbaj o to, by dopasował się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Posłanie powinno być minimum 20 cm dłuższe od użytkownika. Tęższym osobom polecamy twardsze modele. Materac piankowy warto rozłożyć na dywanie albo na specjalnym ochraniaczu. Dzięki temu jeszcze lepiej zadbasz o higienę snu i przedłużysz żywotność posłania.

Polecane produkty