Jak dobrać odpowiednie legowisko dla kota?

25-01-2023

Koty to jedne ze zwierząt, które potrafią spać praktycznie wszędzie. Ich ulubionym miejscem do wypoczynku jest fotel tapicerowany oraz łóżko właściciela. Taki nawyk może skrócić żywotność tapicerki i obciążyć domowy budżet. Aby tego uniknąć, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, jak dobrać odpowiednie legowisko dla kota.

Dlaczego kot potrzebuje swojego legowiska?

Prawidłowo wybrane legowisko daje kotowi poczucie bezpieczeństwa. Taki azyl zapewnia komfort nie tylko pupilowi, ale również wszystkim domownikom. Uprzedzamy, że wiele futrzaków mimo tego, że mają własne miejsce do spania, nadal lądują na ulubionym fotelu lub w łóżku właściciela.

Czy w tej sytuacji zakup legowiska ma sens? Oczywiście! Poznaj jego najważniejsze funkcje:

  • bezpieczeństwo,
  • utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w trakcie snu,
  • wygoda.

Niektórzy decydują się na zakup nawet dwóch posłań dla zwierzaka i ustawia je w różnych kątach. 

 

Jakie legowisko dla kota wybrać?

 

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zastanów się, jaką funkcję ma pełnić legowisko. Jednym z najpopularniejszych modeli na rynku są budki. Tutaj futrzak może ukryć się przed światłem dziennym i poczuć się bezpiecznie. W tym wypadku legowisko Malibu 2w1 będzie trafioną inwestycją. Jest ono uszyte z miękkiej, przyjemnej w dotyku, wodoodpornej tkaniny łatwej w utrzymaniu czystości. Możesz go ustawić na tarasie, balkonie, w domu, a także zabrać ze sobą na urlop.

 

Niewielkie legowisko umożliwia zachowanie odpowiedniej temperatury ciała w trakcie snu. Z kolei poduszka z mikrofazy umieszczona w środku zapewni zwierzakowi komfort. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, budkę możesz przekształcić w ergonomiczny kojec. Umieść go ustronnym miejscu. Wtedy zyskasz pewność, że nikt nie zakłóci pupilowi relaksu. 

 

Jak wybrać rozmiar legowiska dla kota? 

 

Legowisko dla kota powinno być tak długie, jak jego korpus. Jeśli zdecydujesz się na budkę, może być ona nieco mniejsza. Tutaj zwierzę zwinie się w kłębek. To idealne rozwiązanie dla wycofanych futrzaków. Takie posłanie zachęci ich do wypoczynku i zapewni im intymność. 

 

Podsumowanie: Jak dobrać odpowiednie legowisko dla kota?

 

Wybierając legowisko dla kota, uwzględnij jego preferencje oraz tuszę. Otyły zwierzak nie wskoczy na hamak. Trudno będzie mu też wdrapać się na parapet. Idealne posłanie powinno mieć podniesiony brzeg. W ten sposób futrzak będzie mógł się swobodnie oprzeć.