Miękka sofka do pokoju dziecka - czy to dobre rozwiązanie?

08-02-2023

Miękka sofka do pokoju dziecka to praktyczne wyposażenie wnętrza przeznaczonego dla dzieci, które ukończyły 12 miesięcy. Spełnią one też oczekiwania przedszkolaków oraz niektórych uczniów klas 1-3. Czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować? W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czy to dobre rozwiązanie. 

 

Miękka sofka do pokoju dziecka - po pierwsze bezpieczeństwo

 

Miękka sofka jest wykonana z pianki poliuretanowej z certyfikatem Oeko-Tex. Dokument ten poświadcza, że materiał jest pozbawiony szkodliwych substancji. To bezpieczny wybór dla zdrowia i życia Twojej pociechy. W kontakcie ze skórą nie powinien wywoływać żadnych reakcji. 

Starannie wyprofilowany mebel piankowy pozbawiony ostrych kątów skutecznie zmniejsza ryzyko nabicia guza oraz wielu innych urazów. Dzięki niemu Twój maluch będzie mniej poobijany i posiniaczony. Zaokrąglone kształty oraz miękkie materiały dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa.

 

Miękka sofka do pokoju dziecka - po drugie komfortowy relaks

 

Gąbka tapicerska jest odporna na odkształcenia, wytrzymała oraz sprężysta. Doskonale chroni przed chłodem oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała w trakcie odpoczynku. Można niej leżeć, spać i siedzieć. 

Rozkładana kanapa dziecięca umożliwia przenocowanie małych gości. Może zastąpić też klasyczne łóżko lub służyć jako leżanka w trakcie poobiedniej drzemki. Wygodne posłanie pozwoli Twojemu dziecku zregenerować organizm po wzmożonym wysiłku.

 

Miękka sofka do pokoju dziecka - po trzecie czystość

 

Miękkie sofki są łatwe w utrzymaniu czystości. Pokrowiec zapinany na zamek błyskawiczny nadaje się do prania w pralce. Ustaw automat na 30 stopni i dodaj odrobinę delikatnego proszku do prania. Zrezygnuj ze stosowania agresywnych detergentów. Poszycie rozwieś na suszarce, poczekaj, aż naturalnie wyschnie. Potem możesz je wyprasować. Zabrudzony pokrowiec możesz zastąpić czystym. Zapasowy znajdziesz w Galerii Trend. Do wyboru rozmaite modele.

 

Miękka sofka do pokoju dziecka - po czwarte wyobraźnia

 

Sofki w bajkowych i sportowych motywach rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Zachęcają do rozmaitych zabaw. Dzięki temu, że są lekkie, maluchy mogą je swobodnie przesuwać bez ryzyka, że stanie się im coś złego. Gdy się przewrócą, pianka tapicerska zamortyzuje upadek.

 

Podsumowanie: Miękka sofka do pokoju dziecka - czy to dobre rozwiązanie?

 

Miękkie sofki to dobry wybór nie tylko do pokoju dziecka, ale też do przedszkola, żłobka i kącików dziecięcych. Mają wiele zalet, ale jak każdy produkt, nie są w 100% idealne. Brakuje im np. schowka na pościel. W tym wypadku poduszkę i kołdrę trzeba schować do szafy, jeśli chcemy zachować ją w czystości. Dobrym pomysłem będzie też zakup klasycznego łóżka. Wtedy sofa będzie służyć bardziej jako siedzisko lub leżanka.

Kanapy tego typu pasują do każdych mebli. Tworzą zgrany duet z fotelikami piankowymi. Można je z łatwością przetransportować do innego pomieszczenia. Satysfakcja z zakupu gwarantowana.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Mebelki dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

Mebelki dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

01-02-2023
Zakup mebelków dla dzieci to wbrew pozorom prawdziwe wyzwanie dla rodziców, właścicieli kącików dziecięcych, a także dla osób zarządzających przedszkolami i żłobkami. Co prawda wybór na rynku jest spory, jednak często wymaga od nas kompromisów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze...