Legowiska dla zwierząt - gdzie je najlepiej umieścić w domu?

14-08-2023

Legowiska dla zwierząt to nie tylko miejsce do spania, ale także przestrzeń, w której zwierzę może się schować, poczuć się bezpiecznie i odpocząć. Wybór odpowiedniego miejsca dla legowiska wpływa na komfort naszego pupila. Wielu właścicieli zwierząt popełnia błąd, umieszczając legowisko w miejscach ruchliwych, hałaśliwych lub zbyt jasnych. Podpowiadamy, gdzie je najlepiej umieścić w domu.

 

Legowisko dla zwierząt w sypialni - za i przeciw

 

Sypialnia to miejsce, które kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Dlatego wiele osób decyduje się umieścić tam legowisko dla swojego pupila. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zwierzę może spać blisko swojego właściciela, zwiększając jego poczucie bezpieczeństwa. 

 

Ponadto, sypialnia jest zazwyczaj cichym i spokojnym miejscem. To zwiększa jakość snu zwierzaka. Jednak umieszczanie legowiska w sypialni ma też swoje wady. Może to zakłócać sen właściciela, zwłaszcza jeśli zwierzę jest niespokojne w nocy. Ponadto, dla alergików może to być problematyczne rozwiązanie. Dlatego przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, czy to naprawdę najlepsze miejsce dla legowiska naszego pupila.

 

Legowisko dla zwierząt w salonie - tak czy nie?

 

W salonie spędzamy sporo czasu. Wiele osób umieszcza tam legowisko dla swojego zwierzęcia. Jest to idealne miejsce dla młodszych, energicznych zwierząt, które chcą być w centrum wydarzeń. W ten sposób możesz cieszyć się towarzystwem Twojego pupila podczas oglądania telewizji czy czytania książki. 

 

W bogatej ofercie Galerii Trend znajdziesz legowisko, które będzie pasować do wystroju Twojego salonu. Pamiętaj, że to miejsce jest narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego warto wybrać legowisko z materiału, który jest łatwy do czyszczenia. Jeśli masz małe dzieci, umieść leżysko z dala od drzwi czy schodów.

 

Legowisko dla zwierząt - kuchnia i jadalnia czy to dobre miejsce?

 

Kuchnia i jadalnia to miejsca, które kojarzą się z jedzeniem. Dlatego wiele zwierząt chętnie przebywa tam w nadziei na dodatkową porcję pokarmu. Umieszczając legowisko w kuchni czy jadalni, bądź pewny, że Twój pupil będzie miał stały dostęp do wody oraz pożywienia. Jeśli często gotujesz albo pieczesz, zastanów się, czy kuchnia to naprawdę dobry wybór. Wysoka temperatura oraz apachy mogą być nieprzyjemne dla naszego pupila.

 

Legowisko dla psa w korytarzu

 

Korytarz to miejsce przejściowe. Zwierzę będzie miało stały kontakt z domownikami. Jest to idealne rozwiązanie dla zwierząt, które nie lubią być same. W ten sposób unikniesz zabrudzeń w innych częściach domu. Zwierzę po spacerze może od razu położyć się na legowisku, zamiast roznosić brud po całym domu. Przedpokój to także miejsca narażone na przeciągi. Z tego powodu zainwestuj w model wykonany z materiałów, które zapewnią ciepło i komfort psu. 

 

Legowisko dla zwierząt na balkonie lub tarasie

 

Dla wielu zwierząt balkon czy taras to idealne miejsce do odpoczynku. Mogą tam obserwować otoczenie, cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem. Są to miejsca narażone na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych. Doskonale sprawdzi się tu model, który jest odporny na warunki pogodowe oraz wytrzymały. Pamiętaj, że legowisko powinno znajdować się w cieniu.

 

Podsumowanie: Legowiska dla zwierząt - gdzie je najlepiej umieścić w domu?

 

Wybór odpowiedniego miejsca dla legowiska to nie tylko kwestia komfortu naszego pupila, ale także jego zdrowia. W bogatej ofercie Galerii Trend znajdziesz legowisko, które będzie pasować do potrzeb zwierzęcia oraz wystroju wnętrza. Zastanów się, gdzie Twój zwierzak najczęściej odpoczywa i umieść tam legowisko. Poznaj już dziś naszą ofertę 

Polecane artykuły

Jak dobrać odpowiednie legowisko dla kota?

Jak dobrać odpowiednie legowisko dla kota?

25-01-2023
Koty to jedne ze zwierząt, które potrafią spać praktycznie wszędzie. Ich ulubionym miejscem do wypoczynku jest fotel tapicerowany oraz łóżko właściciela. Taki nawyk może skrócić żywotność tapicerki i obciążyć domowy budżet. Aby tego uniknąć, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz...
Jak wybrać idealne legowisko dla swojego psa?

Jak wybrać idealne legowisko dla swojego psa?

10-08-2023
Kiedy przygarnąłem mojego pierwszego psa, Maxa, nie miałem pojęcia, jak wiele decyzji będę musiał podjąć. Jedną z nich było wybranie idealnego legowiska. Jak się okazało było to prawdziwe wyzwanie. Musiałem przejść przez złożony proces zakupowy. Nawet nie zdawałem sobie...
Najlepsze modele legowisk dla kotów - rekomendacje

Najlepsze modele legowisk dla kotów - rekomendacje

10-08-2023
Pamiętam, jak moja kotka, Luna, po raz pierwszy zobaczyła swoje nowe legowisko. Wskoczyła do środka, zwinęła się w kłębek i zasypiała. Wiedziałem wtedy, że znalezienie idealnego legowiska dla kota pozwoli zadbać o jego szczęście, komfort czy bezpieczeństwo. W tym artykule...